Published On: 12 Shkurt, 2016

SKANDAL: Isa Mustafa censuron LDK-në, askush s’mund të flasë pa lejen e tij!

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe njëherësh kryeministri i vendit, Isa Mustafa ka marrë vendim për censurë brenda partisë së tij. Burime të larta brenda partisë së dytë më të madhe në vend, i kanë thënë Gazetës Blic që askush më në këtë parti, nuk guxon të flasë apo të jap një deklaratë, para se të marrë leje nga lideri i partisë, Isa Mustafa.

“Kushdo që flet në emër të partisë, pa lejen apo autorizimin paraprak të Isa Mustafës do të ndëshkohet”, kështu i kanë thënë Gazetës Blic burime brenda kësaj partie.

Sipas këtyre burimeve, deri te ky vendim ka ardhur për shkak se tash e sa kohë, një pjesë e madhe e njerëzve të LDK-së jepnin deklarata nga më të ndryshmet për zhvillimet në vend.

“Ky vendim, sidomos ka të bëjë me këtë periudhën para zgjedhjes së Hashim Thaçit president”, ka theksuar ky burim.

Tash e tutje, shton ky burim, secili deputet apo zyrtar nga kjo parti, para se të flas duhet paraprakisht të konsultohet me liderin e partisë, apo me atë që faktikisht e autorizon vetë Isa Mustafa.

Ndryshe, lideri i LDK-së, Isa Mustafa edhe në kohën kur ishte zgjedhur kryeministër i vendit, por që nuk kishte marrë votat e të gjithë deputetëve të tij, i kishte kërcënuar publikisht për hakmarrje. Dhe pa kaluar shumë kohë, Vjosa Osmanin, Arben Gashin dhe disa të tjerë, që nuk e votuan i ndëshkoi duke i lënë jashtë strukturave partiake./ Gazeta Blic

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...