Published On: 27 Prill, 2016

SKANDAL i radhës SYLA: A po i refuzohet ndihma Azem Syles nga UDB-ja e Serbisë!

 

Azem Syla gënjeu sërish, tha se do ti dorëzohej drejtësisë, por nuk ju dorëzua, tha se do ti jepte gjithëçka shtetit nëse këtë do t’ia kërkonte ligji, hotelet, banesat e çka jo, dhe tani është skutuar, jo në bir të minit, veçsë po lufton si për jetë a vdekje, që të dal disi më mirë në këtë situatë, por duket se rrathët e tij janë ngushtuar shumë.
Shqipëria nuk mund ta strehojë gjatë, madje as Fatos Klosi nuk do të mundet ti ofrojë shumë ndihmë me ish strukturat e SHIK-ut, pasi mos dorëzimi i tij me kohë e implikon Shqipërinë edhe më shumë, ndërsa Fatos Klosi e ka hallin e vet, që të shpëtojë sa më lehtë nga hetimet e Gjykatës speciale, për vrasjet politike të kryera në Shqipëri dhe të ndonjë krimi tjetër që pretendohet.

A po kërkon Azem Syla ndihmë nga Serbia, dhe bashkëpunëtorët e tij në Serbi?!
Azem Syla, thonë burimet se ka provuar që nga epror të UDB-ja serbe, të gjejë ndihmë për të shpëtuar, por ndihma i është refuzuar sepse ai ka krijuar lidhje, me grupe të rrezikshme për qeverinë e tashme, ndoshta kjo është pasojë edhe e ndryshimeve në zgjedhjet në Serbi. SHQIPTARI.EU

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/shokuese-po-zbulohet-bashkepunenimi-i-azem-syles-dhe-kupoles-se-krimit-me-serbine-tronditja-e-listes/

http://www.shqiptari.eu/turqit-e-ndertuan-cele-kullen-me-952-kafka-shqiptaresh-kryengritje-i-printe-gjergj-pjetri/

 
Displaying 6 Comments
Have Your Say
 1. Gashi thotë:

  Ishalla edhe kta tjert se ky syla asht mA i vogli prej mA mdhojve

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
 2. sylejman thotë:

  tash ketyre treshes jav qi nanen amerika si sedam hysenit se shkjaun edhe diktatorin nuk eperkra amerika

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(4)
 3. hahsim shala thotë:

  e tash ka ardhe koha qe jahudia me i sakrifikue keta cubat qe i ka sjelle ne pushtet , tash keta kane pune mes veti po o milet durim se edhe nja 4 vjete keta kane me mbijetue ne politike pastaj merr fund qdo gja me ta ;DIKUSH NE BURG DIKUSH NE VARR DIKUSH ME SULM NE ZEMER DIKUSH ME SULM NE TRU ETJ

  Përgjigjiuni
  Pelqej(9) Nuk Pelqej(4)
 4. asha thotë:

  O kete mut duhet mi kalb n’burg me shume tjere,na muren nqafe bre dheu brenda mos i lasht kta muta.Hashimoviqi per kete arsy u be kryetar,qe ta mbroj veten e kta,para 2 dite e ndjeva me vesh kur tha nuk ka korrupcion sa flitet,se eshte kembe e krye i zhytur muti.Kta duhet krejt populli mu qu as polici as kerkush po populli mi ngre zhag e mi qu aty ku e kan vendin.Populli tash na qenka fajtor qe kta qe 17 vite kan rras e kane zhvat nga hoteli ne hotel,nga nji shtet ne tjetrin,ps i hjek kta muta ktu as ska rehati as prosperitet asgje.Kta jon KANCERI i ketij vendi qe duhet operu da nuk ka METASTAZU akoma,ti prihen rrenjet mire per t’mos mbir kurre.Ky vend dhe ky popull i ndjekur i vrar ,masakruar i djegur i pjekur dhe kta zhvate kashaten duke ju vjedhe taksen,te pa pune pa sherbim mjeksor pa shkolle pa identitet,kta ne fund kta na qenkan t’pafajshem.Nga Isa Mustafa per 3% e deri te kta nji nga nji te qiten ne Gjykate dhe ta marrin denimin e merituar edhe pse kta duhet qit ne pushkatim.Su vije turp te dalin Avokat dhe trrejn ty per ta,sepse marrin shuma parash qenat….

  Përgjigjiuni
  Pelqej(7) Nuk Pelqej(1)
 5. Loki thotë:

  Ilir deda dhe mimoza kusari lila,ato dy kan kulture evropiane se ata tjerte jan krejt katunare vec kqyri si ecin e vishen.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(7) Nuk Pelqej(3)
 6. Xhafer Leci thotë:

  Cfarë do të ndodh me Kosovën pa këta “komandanta”- kush do e qeverisë Kosovën?!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...