Published On: 5 Prill, 2016

SKANDAL: Edhe dy nga ministrat e rinj të BDI-së me vepra penale?!

Dy ministra të emëruar nga Bashkimi Demokratik për Integrim nuk mund të kalojnë edhe filtrat e kryeministrit Emil Dimitriev. Siç mësohet dy nga të emëruarit kanë pasur edhe vepër penale më parë dhe ende nuk dihet nëse i kanë pastruar apo jo, raporton Tetovasot.

Gjithashtu sot është spekuluar se lideri i VMRO-së ka kërkuar nga Ahmeti njerëz më të pjekur për postet ministrore në të kundërtën partia e tij nuk do ti votojë.

Gjithçka mbetet të shihet ditëve në vijim para datës  7 prill ku pritet të shpërbëhet parlamenti dhe të vendoset data e zgjedhjeve 5 qershor.

Ndryshe sot as opinioni e as disa nga strukturat partiake nuk e kanë pritur krah hapur emërimin e ministrave të rinj pasi shumica e tyre janë pa bagazh politik dhe pa përvojë institucionale.

Ndërkohë, Kryetari i kësaj partie, Ali Ahmeti dhe bashkëpunëtori i tij i ngushtë, Musa Xhaferi, njëherësh zëvendëskryeministër për implementimin e Marrëveshjes së Ohrit, akuzohen se kanë marrë 5 milionë euro nga “Magjar Telekom”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...