Published On: 9 Shkurt, 2016

Skandal dhe tmerr, zbulohen mbetjet millosheviqiane: Madeline Albright kriminele e luftës

 • Kjo është vajza e Sevdije Morinës dhe mbesa e komunistit famëkeq të Kosovës, bashkëpunëtorit të ngushtë të Milloshevicit, Rrahman Morina.
 • Vajza e Sevdije Morinës, prokurores së Kosovës, e ka quajtur “kriminele të luftës” ish sekretaren amerikane të shtetit, Madeline Albright.

Mund të duket e çuditshme që një shqiptare ta quajë Albrightin kriminele lufte, duke qenë se ajo ishte një ndër faktorët kyç në rrugëtimin e Kosovës drejt pavarësisë.

Por mund ta gjeni një të tillë: ajo është Donjeta Morina, vajza e prokurores Sevdije Morina dhe mbesa e komunistit famkeq të Kosovës, bashkëpunëtorit të ngushtë të Milloshevicit, Rrahman Morina.

Këtë akuzë ajo e bënë në Facebook, ku ka shpërndarë një lajm, e ku Albright raportohet të kishte deklaruar se “duhet të ketë një vend në ferr për ato gra që nuk e mbështesin Clintonin”, në garën presidenciale.

Donjeta Morina shkruan: “Jo, duhet të ketë gjithësesi një vend në ferr për kriminelët e luftës si Albrighte”.

Albright shërbeu si Sekretare e Shtetit gjatë Presidencës së Bill Clinton. Duke marrë këtë mandat në janarin e vitit 1997 ajo ishte e pranishme në procesin e luftës dhe çlirimit të Kosovës që nga bombardimet e NATO’s ndaj caqeve serbe e deri te marrëveshja e Rambujesë.

 LEXONI:
http://www.shqiptari.eu/postieri-vrases-paramilitari-serb-i-ushqente-qente-me-shqiptare-te-gjalle/
http://www.shqiptari.eu/masakra-e-drejtesise/
 
Displaying 4 Comments
Have Your Say
 1. SADAT FEJZA thotë:

  per keto akuza kunder Madeline Albright kjo e paftyre duhet te paditet dhe te shkojene burge ,sepse kushe eshte kjo qe ta quaj dikende kriminele pik se pari duhet ditur prej nga vjen ,kushe eshte dhe qka ka bere familja morina per popullin e shqiptare ,me pas vetem pak drejtesi kjo familje me mbiemer morina nuk kan asnje te drejte ne shtetin e Kosoves se gjithnje i kan kontribuar armikut dhe kan qen familjarishte proserrbe po kjo eshte edhe nje paftyresi po me ket deklarat kjo po tregon qe nuk duhet harruar historia e idhet e kesaj familje .turp per familjen morina

  Përgjigjiuni
  Pelqej(9) Nuk Pelqej(0)
 2. Cado thotë:

  Po pse u zbulove, o mbetje e keqe? Apo te shtypi gje kysh, ty???

  Përgjigjiuni
  Pelqej(8) Nuk Pelqej(0)
 3. rahim thotë:

  Po a baben e ka pas te hajrit nanen e ka pas serbe cka pritshi prej asaj bushtre

  Përgjigjiuni
  Pelqej(11) Nuk Pelqej(0)
 4. muzafer lazimi thotë:

  mother of albanian piople is madeline albright,cika e shpijunit turp me punu ne shtet te kosoves duke dite qe babai saj ka tradhetuar popullin dardha nder dardhe bjen thuan pleqte

  Përgjigjiuni
  Pelqej(9) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...