Published On: 18 Prill, 2016

Skandal, akademiku djathtist Bajraktari, dokumentin për dekorimin e Fadil Hoxhës e nënshkroi me qejf

  • Historiani Jusuf Bajraktari ka thënë se e ka nënshkruar me qejf dokumentin për dekorimin e Fadil Hoxhës me titullin Nderi i Kombit.

Ai ka thënë se iniciativa për shpalljen e ish-udhëheqësit komunist, Fadil Hoxha, “Nderi i Kombit”, nga Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, ka ardhur edhe nga kryetarja e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila.

Kështu ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës, Jusuf Bajraktari, anëtar i Akademisë së Shkencave dhe Arteve në Kosovë dhe njëri nga nënshkruesit e dokumentit që kërkon dekorimin e Fadil Hoxhës.

 “Iniciativa ka ardhur nga shoqata Jakova, nga Shoqata e Veteranëve të Luftës së Dytë Botërore dhe nga kryetarja e komunës së Gjakovës”, ka thënë Bajraktari.

“Fadil Hoxha e meriton të zë një vend të rëndësishëm, pasi është protagonist i një periudhe 50 vjeçare. Dokumentin për dekorimin e tij e kam nënshkruar me gjithë qejf”.

 

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/naim-miftari-si-ndodhi-o-kadri-veseli-qe-vellau-i-liderit-tuaj-hashim-thait-te-jete-informator-i-devotshem-i-udb-se/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...