Published On: 12 Gusht, 2016

Skandal: Administratorët shqiptarë që rrijnë në shtëpi ftohen në Hasanbeg

Sekretariati për Marrëveshjen e Ohrit i ka ftuar të gjithë adiminstratorët shqiptarë që rrinë ‘këmbëkryq” nëpër shtëpi dhe marrin paga, të shkojnë në Hasanbeg për t’i ndihmuar familjet e dëmtuara nga vërshimet.

Agjencia e lajmeve INA mëson se, një pjesë e administratorëve janë shprehur të gatshëm të ndihmojnë pastrimin e shtëpive dhe hapësirave të dëmtuara, ndërsa disa kanë refuzuar.

Një administrator që rrinë në shtëpi ka njoftuar agjencinë INA për skandalin e rradhës të partisë shqiptare në pushtet.

“Kur më thirrën në telefon u gëzova se do të pranojnë të punë. Kam dëshirën dhe vullnetin që me shkollën që kam kryer ti shërbej vendit tim. Por, u habita kur më ftuan ta pastrojmë Hasanbegun! U thash, unë kam ditë që jam në Hasanbeg dhe po ju ndihmoj familjarëve të mij. Më punësoni aty ku e kam vendin”, shprehet administratori i hutuar, duke dashur të mbetet anonim. (INA)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...