Published On: 21 Maj, 2016

SKANDAL: A pëdoreshin jetimët për seks nga ministra dhe deputet pedofil?

SKANDALE QE KANE TRONDITUR SHQIPTARET NUK VIJNE VETEM NGA ATA TE PARLAMENTIT,POR EDHE NGA JETIMORET.
NGJARJA E FUNDIT NE JETIMOREN E SHKODRES KANE TRONDITUR MBARE OPINIONIN SHQIPTAR .
KJO NGJARJE E TMERRSHME U ZBULUA PAS DENONCIMIT TË BËRË NGA TRE VAJZA TË MITURA, PËRKATËSISHT 6, 8 DHE 11 VJEÇ QE ISHIN ABUZUAR.
SKANDALI JO VETEM QË TURPËRON MORALISHT DHE FAJËSON LIGJËRISHT INSTITUCIONET PËRGJEGJËSE SHTETËRORE, ROLI I TË CILAVE, ME ZBARDHJEN E NJË SKANDALI TË TILLË TREGON SESA “JASHTË LOJE” JANË. PAPËRGJEGJSHMËRI TOTALE, MUNGESË E JASHTËZAKONSHME SIGURIE, QË KUR ËSHTË E PRANISHME NË QENDRAT REZIDENCIALE TË PËRKUJDESIT SOCIAL, QË JANË NËN PËRGJEGJËSINË E QEVERISJES QENDRORE APO TË ASAJ LOKALE, JASHTË TYRE MUND TË NDODHË GJITHÇKA,
DREJTUESIT E KETYRE INSTITUCIONEVE JANE BERE SI PRONARE,PASI EMEROHEN PER TE VETMEN MERITE,ATE TE KONTRIBUTIT PARTIAK,DHE MBROHEN PREJ SAJ.
FEMIJET JETIME,JO VETEM QE JANE TE HARRUAR NGA QEVERIA,POR EDHE NDIHMA EKONOMIKE ESHTE QESHARAKE.
“DEPUTETI DEMOCRAT G.BOGDANI LIDHJE ME NGJARJEN E NDODHUR NE SHKODER,SHKRUAN NE FAQEN E TIJ ‘FACEBOOK’ : ATA MOSTRA T’I VARESH ESHTE PAK,POR EDHE KETA QE HESHTIN SOT,NUK MERITOJNE ME PAK !!”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...