Published On: 1 Korrik, 2016

S’ka seancë gjyqësore ndaj ish-deputetit Azem Syla

Seanca gjyqësore ndaj ish-deputetit të PDK-së, Azem Syla është shtyrë për datën 11 korrik. Lajmin e ka bërë të ditur avokati i tij, Tom Gashi përmes një postimi në Facebook.

Këto seanca ishin paraparë të mbaheshin më 6, 7 dhe 8 korrik.

Azem Syla, bashkë me 51 persona të tjerë, dyshohen për veprat penale: krim i organizuar, shpëlarje parash, keqpërdorim i pozitës zyrtare, nxjerrje e kundërligjshme e vendimeve gjyqësore dhe dhënie e marrje ryshfeti.

Gashi gjithashtu ka thënë se EULEX-i vazhdon të mos i dorëzojë lëndët te prokurorët dhe gjyqtarët vendor, për shkak të mos besimit.

“EULEX-i prapë me praktikën e njëjtë të muajve të fundit, tani përsëri i shtynë seancat e hetuesisë së veçantë në rastin e Azem Sylës dhe të tjerëve edhe për datën 11 korrik 2016.

EULEX-i vazhdon të mos i dorëzojë lëndët tek prokurorët dhe gjyqtarët vendor, ngase atyre nuk iu beson, ndërsa vetë që dy muaj nuk ka ndërmarrë asgjë në këtë rast por vazhdon ta dënojë Azem Sylen dhe të tjerët duke i mbajtur në paraburgim”, ka shkruar Gashi.

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Tung Sinan,

  Sipas burimeve të sigurta, Azem Syla çdo ditë p’e lante Dyzin me lot. UÇK do duhej të distancohet nga ky matrapaz e kriminel i formatit të madh.
  SK

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 2. Sinan Kastrati thotë:

  Eh more Azem Syla, nese do te kete ghyqesi te pavarur ti dhe Hashim Thaqi, Kadri Veseli, Muharrem Mustafa, Xhavit Haliti e te tjere duhet te denoheni per vrasjet e para dhe pas “lufte” dhe duhet ta ktheni pasurine qe e keni vjedhur.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...