Published On: 26 Prill, 2017

S’ka më të ftohtë, ngriten temperaturat gjatë ditëve në vazhdim

Gjatë ditëve të ardhshme vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik.

Sipas parashikimeve, në këto kushte do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara.

Të premten do të ketë mundësi të vogla për riga të izoluara shiu, kryesisht në perëndim dhe jugperëndim të vendit.

Ndërsa, vlerat minimale të temperaturave do të lëvizin ndërmjet 1-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20 – 26 gradë Celsius”.

Do të fryjë erë nga  jugperëndimi me shpejtësi deri 9m/s.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...