Published On: 16 Janar, 2016

S’ka marrëveshje! Zaev: Nuk do të marr pjesë nëse zgjedhjet mbahen më 24 Prill

Liderët e katër partive më të mëdha parlamentare nuk kanë arritur marrëveshje në bisedimet për zgjidhjen e krizws politike, që u zhvilluan me lehtwsimin e komisionerit Johanes Hahn, dhe ambasadorëve Aivo Orav dhe Jess Bailey.

Këtë e ka konfirmuar lideri i LSMD-së, Zoran Zaevi i cili është prononcuar para mediave, pas bisedimeve 8 orëshe në rezidencën e BE-së, në Përzhino.

“Për ne nuk janë të pranueshme zgjedhjet, pa regullimin e medimumeve dhe pa pastrimin e listës zgjedhore. Nëse mbahen zgjedhjet më 24 Prill, ne në ata zgjedhje nuk do të marrim pjesë. Do të vazhdojmë betejën për zgjedhje të lira, fer dhe demokratike”, tha Zaevi. (INA)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...