Published On: 28 Mars, 2016
Bota |

Situatë emergjente në SHBA, të shtëna në Kongresin Amerikan

Janë dëgjuar të shtëna armësh në kompleksin e Kongresit Amerikan.

Policia mbylli ndërtesën e Kongresit Amerikan pasi u plagos një polic.

Mediat amerikane raportojnë se qitsi është kapur. Mësohet se një polic është qëlluar me armë zjarri, por nuk bëhet fjalë për lëndim serioz.

Rrugët pranë qendrës së vizitave janë mbyllur dhe aktualisht askush nuk po lejohet që të hyjë apo të dalë nga ndërtesat, thuhej në një kumtesë zyrtare.

Situata është alarmante, pasi që njerëzve u është kërkuar që të kërkojnë mbulim në rast se ndodhen jashtë. /Gazeta Blic/

news1

  
CeqFNnMW4AA7b80

  
CeqB6Y5WEAAU2S3

  
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...