Published On: 13 Prill, 2016

Situatë e tensionuar para Kuvendit, protestuesit tentojnë të shpërthejnë kordonin policor

Situata po bëhet tensionuese para Kuvendit ku mijëra protestues kanë tentuar që të shpërthejnë kordonin policor dhe të drejtohen drejt shtabit të VMRO-DPMNE.

Në një moment ka pasur edhe përleshje midis policisë speciale dhe protestuesve. Një pjesë e protestuesve po gjuajnë fishekëzjarre, shishe dhe kanaçe në drejtim të policisë.  Por forcat policore nuk po lejojnë kalimin e tyre dhe po mbajnë nën kontroll situatën. Protesta e protestuesve të shoqërisë civile të përkrahur edhe nga opozita nisën nga ora 18.00 para Prokurorisë Speciale duke vijuar më pas tek zyra e presidentit Ivanov në qendër të kryeqytetit, ku janë demoluar xhamat dhe dëme të tjera. Por ata më pas kanë vijuar drejt Kuvendit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...