Published On: 25 Prill, 2016

Situatë e tensionuar në policinë e Maqedonisë

Nga mëngjesi i sotëm është ndaluar hyrja e këshilltarëve të Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim (DSK) për të gjithë punësuarit nga ministri Oliver Spasovski, raporton portali Dokaz.

Këtyre të punësuarve u janë bllokuar kartelat elektronike me të cilat hapen dyert e zyrave të kësaj drejtorie, transmeton “Lajm”. Para ndërtesës së DSK-së qëndron një polic dhe nuk lejon të futet asnjëri nga të ashtuquajturit “njerëzit e Oliverit në MPB”. Ky polic thotë se vetëm është duke respektuar urdhrin e drejtorit të DSK-së, i cili u përmend si një nga kryeshefat e policisë që nuk njeh vendimet e ministrit që është nga radhët e LSDM-së.

Ky rast paraqet vazhdim të ri të “puçit” që ja bëjnë kuadrot e MPB-së ministrit të punëve të brendshme dhe që reflektohet negativisht në situatën e sigurisë, në vend, shkruan Dokaz.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...