Published On: 1 Gusht, 2017

Situatë e frikshme në Dajt/Shikoni çfarë po ndodh rreth mesnatës (Foto)

Situata e frikshme e zjarreve ka përfshirë këtë pasdite edhe malin e Dajtit, në Tiranë. Prej pasdites së sotme, një zjarr i fuqishëm ka përfshirë malin përballë kryeqytetit, duke rrezikuar dhe një objekt të rëndësisë së veçantë, ku ruhen objekte të Luftës së Dytë Botërore.

Teksa kanë kaluar disa orë nga rënia e zjarrit, flakët vijojnë të përhapen frikshëm në terren. CityNews iu sjell më poshtë një foto të momenteve fundit, që tregon se situata po përkeqësohet edhe më tej, duke rrezikuar jo pak.

Ndërkohë, prej ditësh vendi është përfshirë nga një sërë vatrash zjarri, për shkak të temperaturave ekstreme, duke djegur sipërfaqe të mëdha toke, si dhe rrezikuar jo pak jetën e qytetarëve

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...