Published On: 22 Gusht, 2016

Situata e rënduar në vend, Kreshnik Spahiu citon Fishtën: “Prej ktij halli kur do dilet, ka vajt puna ku s’mban ma”

Situatën e rënduar politike, ekonomike dhe sociale në vend kryetari i Aleancës Kuqezi, Kreshnik Spahiu e ilustron me vargjet e të madhit Gjergj Fishta.

Spahiu ka publikuar në fan-pagen e tij në Facebook disa vargje të poetit rilindas, të cilat e tregojnë më së miri situatën në të cilin ndodhet vendi, shkruan Opozita.com.

Ja vargjet e Fishtes te publikuara nga Kreshnik Spahiu:

Prej ktij halli kur do dilet,
Ka vajt puna ku s’mban ma,
Kan vu ujqrit tu rujt delet,
Kan lan vathën krejt pa gja.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...