Published On: 14 Dhjetor, 2015
Debate / Ide |

Sipas Thaçit, pozita po lyp luftë qytetare

Shkruan: Kimete Berisha

 

Isa Mustafa s’guxon t’i hajë forat e SHIK-ut!

Nëse nuk bëni siç thotë Hashim Thaçi, e çoni vendin në zgjedhje të parakohshme.

Nëse konstatohet siç po kërkon Hashim Thaçi që të dilet me një deklaratë se si ‘Kuvendi është i uzurpuar’, atëherë kjo flet se vendi ka rrëshqitur në anarki, se jemi në gjendje të jashtëzakonshme, del se pozita po lyp ndihmë nga populli për t’u çliruar nga një grusht deputetësh, po lyp luftë qytetare, para se të përgjigjet personalisht para Gjykatës Speciale!

E ti pronto, ti Adem Grabovci

‘Kushtet’ që i lyp ti me ti plotësu për me ‘punu’ në Kuvend, nuk ka kush me ti plotësu, sepse ti nuk e ke vendin aty.

Ti e ke vendin atje ku i hedhin margaritarët përpara derrave.

Shih bossat, shih milionerat e Kosovës, shihi zotërinjt pa tlina, qysh po aktrojnë, qysh po qajnë e po e vajtojnë veten se si një grusht deputetësh nuk po i lënë të qetë, duke i pasur qindra policë pas vetes, duke e pasur pushtetin në dorë.

Po lypin ndihmë nga Populli. Po lypin luftë qytetare.

Derisa mund të hyjë gazi në Kuvend-le të hyjë.

E fakti që gazi lotsjellës depërton në Kuvend, e zbulon ‘krimin e organizuar’!

Ismet Beqiri e ka kuptuar forën e Kadri Veselit, prandaj foli tamam i qetë dhe me mençuri, na e hoqi mallin e LDK-së së vjetër!

Ama zëri me nuansa artistike i Melihates, po më frikëson shumë…

Të ish që nuk e kemi provuar luftën.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...