Published On: 20 Shkurt, 2016

Sipas Milaim Zekës: Ja pse duhet përshëndetur vendimi i Ramush Haradinajt?!

Gazetari Milaim Zeka lidhur me dorëheqjen e Ramush Haradinajt, prej mandatit të deputetit në Kuvendin e Kosovës, ka thënë se ky lider nuk dëshiron të jetë pjesë e vendimeve të rënda që do të ndodhin.

Sipas Zekës, Ramush Haradinaj është i vetmi lider, që pa asnjë hile ka protestuar kundër dy marrëveshjeve.

Ja reagimi i plotë i Milaim Zekës:

‘’Ramush Haradinaj, qe prej fillimit te protestave, ka qene ne mes dy zjarreve: Bashkesise nderkombetare dhe Qeverise. Lideri i AAK se, ka besuar dhe beson, shume sinqerisht, se kufiri me Malin e Zi dhe, Zajednica, vertete e demtojne Kosoven. Ashte i vetmi lider, qe pa asnje hile, ka dale dhe ka protestu kunder ketyre dy marreveshjeve.

Mirepo, ai, pra Ramush Hradinaj, jo vetem e ka kuptuar, por edhe e din, qe hilja e te tjereve eshte krejte Gjykata Speciale. Ai e kupton qe Qeverise, sidomos PDK se, bash i ka ra shi ne kollomoq me keto protesta. Nuk eshte asnje sekret, qe militant te PDK se jan teper aktiv ne keto protesta.

Por nje gje me duhet ta them: pa perfundu ceshtja e Gjykates Speciale, as nuk ka zgjedhje te reja, as ndryshime ne Qeveri. Perendimi i don vetem numrat per Gjykaten. Asgje tjeter.

Prandaj, Ramush Haradinaj nuk deshiron te jet pjese e ketyre vendimeve te renda…

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-kush-eshte-atentatori-qe-vrau-ahmet-krasniqin-kush-e-porosit-dhe-sa-u-pagua/

http://www.shqiptari.eu/tregoni-ku-jane-eshtrat-e-behajdin-hallaqit-dje-i-vrate-sot-i-bete-heronje/

http://www.shqiptari.eu/myslimani-i-devotshem-qe-nuk-pi-raki-me-shqiptare-vec-me-serb-video/

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. shkelzen thotë:

    sipas meje RAMUSHI e ka kupt se qeveris ka me i ardh fundi sikur nikolla qaushevskit te rumanis e per at e ka bo dorheqjen si depute e mos ti sheh ata shkruma qka ka mi gjet

    Përgjigjiuni
    Pelqej(5) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...