Published On: 3 Nëntor, 2016

Sipas Milaim Zekës, Albin Kurti është taliban

Sonte në emisionin “Komiteti Qendror” – i drejtuar nga Berat Buzhala, Leonard Kerquki dhe Shpend Limoni – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, gazetari Milaim Zeka ka folur për qëndrimet e opozitës për shënimin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi.

Sipas Zekës, qëndrimet të cilat mund të shihen si patriotike nga ana e opozitës për Demarkacionin janë plotësisht të rrejshme dhe kjo nuk është çështje që shfaq patriotizmin.

Ai ka thënë se Albin Kurti ka logjikë talebane, dhe deklaratat si ajo e nisjes së një lufte me Malin e Zi prekin drejtpërdrejtë paktin e NATO’s, për shkak se Mali i Zi është pjesë e tij.

Zeka në “Komiteti Qendror” ka thënë se mbrojtja e territorit dhe deklaratat tjera patriotike janë deklarata populiste që janë shitur në vitin ’81, e sot ky lloj patriotizmin nuk është më aktual.

Gazetari ka thënë se mosratifikimi i Demarkacionit, përkundër faktit që Qeveria ka dy të tretën e Kuvendit të Kosovës, vjen si pasojë e paaftësisë se deputetëve, disa prej të cilëve, sipas Zekës, janë analfabetë dhe kriminelë. /Express/

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...