Published On: 16 Mars, 2016

Sipas Matoshit ja kush e ka tradhëtuar atdheun!

Njohësi i çështjeve politike Halil Matoshi, ka vlërusar se depërtimi nga Kosova në Shqipëri, i  sekretarit të Lëvizjes Vetëvendosje për marrëdhënie me jashtë, Boiken Abazi, është i ligjshëm, raporton GazetaBlic.

Kjo pasi sipas tij, ai kurrë s’e ka njohur shtetin e Kosovës.

Matoshi tutje, ka thënë se shteti e ka të drejtën ta mbrojë veten nga persona të atillë (siç e ka cilësuar edhe Abazin), që nuk i qëndrojnë besnikë atdheut.

Më poshtë, e gjeni të plotë shënimin e tij:

Deportimi i Boiken Abazit asht i ligjshem dhe krejtesisht i justifikueshem per shkak se ai nuk njohu kurre shtetin e ri, as Kushtetuten dhe as ligjet e tij, as rendin simbolik te tij, por foli e punoi per shperberjen e entitetit juridik-politik te quejtun Republika e Kosoves.

Pra secili shtet pra edhe Republika e Kosoves, kurdo dhe ne cdo rrethane e ka te drejten me e mbrojte veten nga njerezit qe nuk i jane besnik si atdheut te vetem te tyne.
Abazi e ka nji atdhe rezerve – qe na nuk e kemi!?.
Qe cka thoshte ai:
“Flamuri i Kosoves, si cdo flamur shteteror, nuk eshte thjesht nje dizajn apo nje cope lecke. Ai eshte shume me shume se kaq. Eshte simboli i triumfit te imponimit nderkombetar kunder vullnetit te shumices ne Kosove, simbol i politikaneve te kamur dhe te kalbur te Kosoves, simbol i nenshtrimit te tyre, simbol dhunues per lirine, simbol shenjues i rruges qe po e con Kosoven tatepjete. Me ndryshimin e kesaj rruge, me heqjen e matrapazeve nga pushteti, do t’i hiqet Kosoves shpejt edhe ky shenjues nenshtrimi …”

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Dini thotë:

    Z-Matoshi po serbt qe se njohin shtetin ton pse si denon ne serbi,po ministrat serb ne qeverin e Kosoves qe se njohin shtetin ton pse nuk debohen pse nuk shpallen nen grada,pse z-Matoshi pae ndodh kjo me nji shtetas Shqiptar dhe jo me nje shtetas serb pse…!!!Pse qeveria jon i sherben me aq zell serbi pse……!!!pse nuk shkon Abetarja ne Preshev pse…pse serbia exporton miliarda euro ne Kosov pse…!!!Pse komuniteti serb punon me planprogram te serbis dhe librat vin direkt nga beogradi dhe si pengon prishtina pse…!!!Deri kur ma kshtu Halil……!!!!!!!!!!

    Përgjigjiuni
    Pelqej(9) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...