Published On: 16 Qershor, 2016

Sipas Krasniqit ja pse pushtetarët po i frikësohen EULEX-it (Video)

Kyetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi, i ka vlerësuar të paarsyeshme përpjekjet e disa personave të cilët kanë përgjegjësi në institucionet e Kosovës, për të kushtëzuar vazhdimin e mandatit të EULEX-it.

Ky kushtëzim, sipas tij, nuk po bëhet për të mbrojtur qytetarët dhe interesat e vendit, por po bëhet për të mbrojtur grupe të caktuara të njerëzve.

 Më këtë, veprim sipas Krasniqit, dikush nga pushtetarët po i frikësohet kompetencave të EULEX-it. Këto komente, ish kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi i bëri në një intervistë dhënë për emisionin “Politikë” në Tribuna Channel!

Intervista e plotë me të do të transmetohet sonte nga ora 20:45.

Për të dëgjuar komentin e plotë të Krasniqit për mandatin e EULEX-it, ndiqeni videon në vazhdim.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...