Published On: 21 Korrik, 2016

Simeone trajneri i Argjentinës? (Foto)

Federata e Futbollit e Argjentinës po synon që Diego Simeonen ta bëjë trajner të përfaqësues

Argjentina është në kërkim të një trajneri pas dorëheqjes së Tata Martions. Objektivi kryesor i Federatës së Futbollit të Argjentinës (AFA) është trajneri i Atleticos, Diego Simeone.

AFA i ka propozuar strategut argjentinas që ta marrë drejtimin e Argjentinës, dhe në të njëjtën kohë ta drejtoj Atletico Madridin.

“Ai mund të përmbushë detyrimet me Atleticon, dhe në datat ndërkombëtarëve të drejtoj përfaqësuesen tonë. Nëse këtë e bëjnë lojtarët e përfaqësueses sonë që luajnë në Evropë, mund ta bëj edhe Simone’, ka deklaruar menaxheri i AFA-së, Fernando Marin për AS

Marin mendon se këtë mund ta bëjnë edhe dy trajnerët argjentinas Mauricio Pochettino (Tottenham) dhe Jorge Sampaoli (Sevilla).

Një propozim i tillë, vite më parë, ishte refuzuar nga Real Madridi, kur Portugalia kishte shfaqur interesim që ta angazhoj Jose Mourinohn.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...