Published On: 15 Janar, 2016

Simeone largohet nga Atletico, e pret gjiganti evropian

Diego Simeone duket se do të largohet nga skuadra e tij aktuale Atletico Madrid.

Trajneri argjentinas këtë vendim e ka marrë pas dënimit që FIFA i dha skuadrës së tij në pamundësi të kryerjes së transferimeve për dy afatet kalimtare të ardhshme.

Mediat angleze kanë shkruar se Simeone është duke u kërkuar me ngulm nga Chelsea dhe se e ardhmja e tij është pikërisht në Londër.

Chelsea pas shkarkimit të Jose Mourihnos ka angazhuar holandezin Guss Hiddink, i cili ka kontratë vetëm deri në qershor.

Simeone do ta drejtojë Atleticon deri në fund të stinorit për tu larguar pastaj në drejtim të Chelseat.

Gjithnjë sipas medieve në Ishull, rrugën e argjentinasit mund ta ndjekin edhe sulmuesi Antoine Griezmann dhe mesfushori spanjoll Koke.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...