Published On: 29 Korrik, 2016

Simeone: Ja kush do ta fitojë Topin e Artë

Antoine Griezmann meriton ta fitojë Topin e Artë, kështu thotë Simeone

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, mendon se ylli i skuadrës së tij, Antoine Griezmann, e meriton që të jetë pjesë e tre finalistëve për Topin e Artë.

Griezmann shënoi 32 gola në edicionin që lamë pas, arriti në finale të Ligës së Kampionëve me Atleticon, ndërsa në La Liga përfunduan të tretët pas Barcelonës e Real Madridit.

25 vjeçari, u shpall golashënuesi dhe lojtari më i mirë i Euro 2016, pasi shkëlqeu me Francën duke e dërguar në finale, që më pas humbën 1:0 nga Portugalia.

Gjitha këto arritje, sipas Simeones, tregojnë se ai meriton të jetë në mesin e tre më të mirëve dhe pse jo ta fitojë krejtësisht atë.

“Nuk kam asnjë dyshim se ai duhet të jetë në mesin e tre më të mirëve”, tha Simeone për sajtin zyrtar të Atleticos.

“Ai është një ndër tre lojtarët më të mirë në Evropë dhe kandidat për Topin e Artë. Nuk ka fituar asnjë titull, por ka shënuar shumë gola vendimtarë. Shpresoj se Griezmann do të ketë shansin që të fitojë Topin e Artë”, shtoi Simeone.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...