Published On: 8 Mars, 2016

Sigurimi që zgjidhte femrat e bukura për diktatorin famëkeq të Shqipërisë

  • Një oficer i sigurimit të shtetit, në kohën e diktaturës, ishte ngarkuar vetëm për “haremet” e kreut të shtetit komunist.

Fritz Radovani, tregon në një rrëfim për gazetën Panorama se diktatori Ever Hoxha, kishte caktuar një sigurims që u zgjidhte femrat e bukura nga burgjet që më pas Hoxha, Mehmet Shehu dhe Kadri Hazbiu të kalonin me to netët në pallatet e tyre luksoze.

Sipas tij, Hilmi Seiti ishte personi më i besuar i Partisë, që i ishte besuar “puna” për t’i gjetur bukuroshe Enver Hoxhës e Mehmet Shehut.

“Enver Hoxha, Mehmet Shehu, Kadri Hazbiu e sa katilë të tjerë, nuk e kishin sjellë pa u mendue mirë se kush u duhej atyne në Shkodër, u duhej Hilmi terroristi, që kishte dhanë prova “besnikrije” ndaj Partisë me kohë në labirintet e Ministrisë së Brendshme, që atëherë kur Koçi Xoxe me shokë e dërgonin te burgu i femnave për me zgjedhë “ato” rrezikzeza, me të cilat këta amoralë do të kalonin natën në pallatet e tyne luksoze…”, tregon ai për Panorama.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. jugu thotë:

    te thuash kush ishin kriminela dhe kush i ben varrin shqiperise mbase kjo renditje ishte serioze,por deshmit e shumta qe kane dale nuk perputhen me cdo emer te lartpermendur,prsh permnedet mehmet shehu per imoralitet dhe nuk permendet fecorr shehu ku kane dale me dhjetra deshmi konkrete per te….kam shume rezerva per besueshmerin e shkrimit megjithse do doja shume qe ashtu te ishte

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...