Published On: 19 Janar, 2016

Sigal Prishtina shkel Beroen

  • Sigal Prishtina ka vazhduar me fitore në Ligën Ballkanike.

KB Sigal Prishtin ka shënuar fitoren e radhës në Ligën Ballkanike, pasi ka mposhtur skuadrën bullbare Beroe me rezultat të thellë 79:56.

Vendësit kanë qenë dominues nga fillimi e deri në fund, me skuadrën mysafire që bëri ballë vetëm në çerekun e parë 21:19.

Në tre çereket tjerë Sigal Prishtina ishte dominuese dhe në fund fitoj me rezultat të thellë 79:56.

Më të dalluarit te Sigal Prishtina ishin Washburn me 21 pikë dhe Abukar me 17, ndërsa te skuadra mysafire, Gary me 20 pikë. /Express

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...