Published On: 21 Maj, 2016

Sigal Prishtina bëhet kampione në Pejë

Skuadra e Sigal Prishtinës është shpallur kampion i Kosovës, pasi ka mposhtur Pejën me rezultat 70:65

Sigal Prishtina është shpallur kampione e Kosovës pas triumfit ndaj Pejës 3:2 në serinë finale të Superligën e Kosovës në basketboll

Ndeshja mes KB Pejës dhe Sigal Prishtinës, që u zhvillua në ‘Karagaçi’, ishte tejet e zjarrtë, ku mysafirët e nisën më mirë takimin për ta përfunduar pjesën e parë me epërsi prej 9 pikëve, 30:39.

Kurse rezultati përfundimtar i takimit ishte 65:70 për Sigal Prishtinën, e cila e mbrojti titullin e kampionit të Kosovës dhe është titulli i tretë me radhë. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...