Published On: 11 Prill, 2016

Si u konfrontua Nexhmedin Spahiu me Millosheviqin

Qysh në vitin 1987, kur Sllobodan Millosheviq ishte kryetar i Komitetit të LK-së të Beogradit ndodhi një konfrontim mes tij dhe Nexhmedin Spahiut, analistit dhe profesorit të mirënjohur nga Mitrovica.

“Nese nuk e keni ditur se kush eshte aktivisti i pare shqiptar qe u konfrontua me Sllobodan Millosheviqin lexoni kete shkrim ne faqen e pare te gazetes “Studenti” te Beogradit. Ne ate kohe (viti 1987) Millosheviqi ishte Kryetar i Komitetit te LK te Beogradit, dhe pat mbyllur Shoqerine kulturore te studenteve shqiptare ne Beograd “Perpjekja”.”, ky është postimi i analistit Nexhmedin Spahiu.

Nexhmedin Spahiu, Prof.Dr.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. dauti thotë:

    Pallavra te Nexhmedin Spahiut. Nese dikush u beson brockave te tij, atehere eshte problemi i tij. Nuk ka nevoje te shkohet aq larg. Sot, kur Millosheviqi eshte i vdekur dhe kur ka vdekur projekti serb i ndarjes se shqiptareve ne “albanci dhe shiptari”, ky Nexhmedini me Halil Matoshin po mundohet te ngjalle politiken e vjeter slavoserbe te percarjes dhe ndarjes se shqiptareve duke projektuar kombin kosovar. More derbeder, kombi nuk formohet sipas deshires se dikujt dhe sipas ligjeve dhe dekreteve te atyre qe duan ta zhdukin nje popull, po cfare shkencash politike ke studjuar more truthare, ne cilin fakultet te shkencave politike mesohet se kombet formohen me dekrete, aty per aty, abakradabra, si ne cirk. Preke koken e leri budallallaqet dhe mburrjet e rreme tua.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...