Published On: 27 Janar, 2016

Si u frikësua Balotelli të përleshej me Richardsin (Foto)

  • Micah Richards ka treguar një histori të tijën me Mario Balotellin, duke treguar se si italiani shmangu konfliktin me të.

Italiani kishte kaluar tri vite te Manchester City, nga viti 2010 deri në vitin 2013, kur Roberto Mancini ishte trajner te kjo skuadër.

Dhe Richards, që ka luajtur te City për një dekadë, ka treguar se si e ka ftuar Balotellin për tu përleshur.

“Ishim duke luajtur pesë kundër pesë dhe ne ishim duke humbur, pasi ai (Balotelli) nuk e kryente punën e tij dhe ishte evidente”.

“Ai më mallkoi në gjuhën italiane dhe mendoi që nuk kuptojë”.

“Por unë kuptoja nga pak italisht dhe i thash, ‘Se me kë je duke folur?’. Ai e tha përsëri dhe unë e ftova që të dilnim jashtë. Ai refuzoi”, ka treguar Richards.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...