Published On: 17 Dhjetor, 2015

Si të tejkaloni problemin e buzëve të thata?

Ja si të tejkaloni problemin e buzëve të thata… E keni në kuzhinën tuaj…

Netët e ftohta të dimrit mund të jenë të rehatshme. Mirëpo, buzët e thata jo. Para se të dilni jashtë dhe të shpenzoni në kremra  qetësuese, ndaloni njëherë. Është gjetur një mënyrë shumë e mirë për të zbutur buzët para se era apo moti i ligë ti rrah ato.

Çfarë ju duhet?
Një qeskë me çaj (preferohet e gjelbër, por funksionon edhe me tjera), si dhe një gotë me ujë të ngrohtë.
Çfarë të bëni?
Hidhni qesen e çajit në ujë të ngrohtë deri sa të laget apo njomet mirë, dhe pastaj shtypni në buzët tuaja të krisura për 3 deri 5 minuta.

Pse kjo metodë funksionon më mirë se balsami për buzë:
Tanini që gjendet në qesen e çajit ndihmon në zbutjen e thatësisë dhe riparimin e qelizave të dëmtuara të lëkurës në sipërfaqe, duke rifreskuar buzët pothuajse menjëherë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...