Published On: 13 Gusht, 2016

Si të qetësoni këmbët pas një dite të lodhshme në punë!

Këmbët janë pjesa më e rëndësishme në trupin e njeriut sepse mbajnë peshën e trupit, prandaj për ato duhet kujdesur shumë, sikurse edhe për pjesët tjera të trupit.

Ja si mund të qetësoni këmbët pas një dite të lodhshme, transmeton koalb.com.

Banjo e ngrohtë:

Pas një dite të lodhshme në punë, shumë njerëz ndjejnë dhimbje të madhe në këmbë. Për të larguar dhimbjen sugjerohet një dush me ujë të ngrohtë. Poashtu, këmbët mund t’i pastroni edhe me ujë trëndafili dhe pasi të keni përfunduar i masazhoni duke vendosur disa pika vaj esencial nga menta.

Ecja në natyrë:

Të paktën një herë në ditë mundoheni të ecni zbathur në natyrë. Në sezonën e verës mundoheni që sa më shumë të ecni zbathur në breg të detit, transmeton koalb.com.

Këpucët:

Këpucët luajnë rol të madh në lidhje me këmbët. Hiqni dorë nga këpucët e rënda dhe me taka të larta, sidomos gjatë ditës kur jeni në punë.

Ushtrime:

Vendosni një shishe në dysheme dhe me këmbë silleni shishen disa herë. Kjo mënyrë masazhe do të ju lehtësojë shumë dhimbjen e këmbëve.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...