Published On: 28 Janar, 2016

Si ta largoni yndyrën në gjak

Yndyra në gjak është sëmundja pothuajse më e shpeshtë tani për tani në vendin tonë. Ja dy metoda të lehta pa efekte anësore të shërimit të saj.
 Metoda e parë:

Përbërësit: Miell misri dhe jogurt

Përgaditja: Mielli i misrit skuqet në ndonjë enë deri sa të merrë ngjyrë të kaftë dhe çdo mëngjes para ngrënies dhe pijes, përzihet një gotë me jogurt dhe 3 lugë miell të skuqur misri. Të përsëritet disa javë dhe do të ketë rezultate.

Metoda e dytë:

Përbërësit: Qepë e kuqe dhe ujë

Përgaditja: Në mbrëmje, gjysmë qepe e kuqe vendoset në një gotë me ujë dhe mbulohet deri në mëngjes. Në mëngjes para ngrënies, largohet qepa nga gota dhe pihet uji. Të përsëritet për disa javë dhe do të ketë rezultate./Lajmi.net

– See more at: http://lajmi.net/si-ta-largoni-yndyren-ne-gjak/#sthash.68WXHl4p.dpuf

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...