Published On: 30 Maj, 2017

Si ta largoni fryerjen e barkut pas iftarit? Është shumë e thjeshtë

  • Pas një dite të gjatë agjërim – pa bukë dhe ujë – është e vështirë që gjatë iftarit të kontrollohet sasia e ushqimit që marrim.

Sigurisht, nëse e teprojmë me ushqim – fryerja e barkut është e paevitueshme, por në të njëjtën kohë është edhe ndjesi e rëndë, transmeton lajmi.net

Përveç kësaj, fryerja e barkut mund të jetë një çrregullim i vazhdueshëm që ndodh pas çdo ushqimi pavarësisht sasisë që e marrim.

Por, fatmirësisht ekziston një mënyrë krejtësisht natyrale dhe tejet e shëndetshme për ta evituar fryrjen e barkut dhe është çaji i xhenxhefilit.

Xhenxhefili përveç se është i mrekullueshëm në eliminimin e fryerjes gjithashtu me ekstraktet e tij qetësuese largon dhimbjen dhe irritimet nga zona e barkut.

Kështu që, mos rrini pa çaj xhenxhefili në shtëpi, është shumë i shëndetshëm dhe i nevojshëm.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...