Published On: 16 Janar, 2016

Si ta bëni një femër që të ‘çmendet’ kur i prekni gjoksin

Meshkujt adhurojnë gjoksin e femrës, ndërkaq dëshira e zjarrtë ndonjëherë mund t’ju çojë deri aty që duart t’i përdorni në mënyrë jo të përshtatshme.

Më poshtë ju rendisim disa pika që duhet të ndiqni në mënyrë të tillë që partnerja të përjetojë kënaqësinë e vërtetë, shkruan tg.

Kapeni nga prapa
Shumica e meshkujve e kapin femrën për gjoksi kur ai është para saj, mirëpo sensualitetin e saj do ta zgjoni vetëm nëse i kapni nga prapa, nga shpina, me tërë dorën.

Qëndroni para pasqyrës
Në këtë mënyrë e dashura apo bashkëshortja mund të shohë se çfarë po bëni, ndërkaq posaçërisht është sensuale që të dytë të shikoni kur përqendroheni me njëri-tjetrin.

Përdorni gjuhën dhe buzët
Prekja e thithkave me gishta mund të krijojë paksa situatë të pakëndshme, andaj përpiquni që për atë qëllim t’i përdorni gjuhën dhe buzët. Frymëmarrja e ngrohtë do ta përndezë, gjë që do t’i bëjë thimthat më të fortë.

Mos thithni
Thithja e fuqishme e gjoksit mund të krijojë dhembje të mëdha, andaj bëhuni më i butë.

Lageni
Kur jeni në kabinën e dushit, uji rrjedh nga të gjitha anët. Ndërkaq uji i ngrohtë nxit shtypjen e gjakut, ndaj dhe lëkura lëkura e saj do të bëhet super e ndjeshme.

Mos prisni ta heqë peshqirin
Mund të lozni me materialet, të shihni çfarë sutjena ka, prekja e gjoksit sipër veshjes. Kjo është e këndshme vetëm në fillim, para se ta zhvishni.

Bëhuni të butë
Femrat më shumë e duan butësinë. Prekjet e lehta, puthjet. Mund të përdorni një kokërr akulli, pendël, me rëndësi është që të jeni të kujdesshëm.

Përcillni reagimet e saj
Në fillim bëhuni shumë të butë, ndaj ndërtoni ndjenjën në drejtim të vrazhdësisë. Le t’ju udhëheqë ajo.

Thithkat nuk janë pulla
Thithkat femërore dhe indet rreth tyre janë shumë të ndjeshëm në prekje, prandaj kushtoni kujdes. Ndërkohë, pjesa tjetër e gjoksit është shumë e rëndësishme dhe njësoj eksituese.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...