Published On: 22 Maj, 2016

Si qau Shukri Xhelili para policëve kur po transferohej në burg

Disa ditë më parë, Gjykata e Krimeve të Rënda i komunikoi ish-kryebashkiakut të Peshkopisë masën e sigurisë arrest me burg lidhur me video-skandalin, ku i kërkonte favore seksuale një 20-vjeçareje për t’i ofruar punë.

Kur oficerët e policisë do ta merrnin nga Gjykata për ta shoqëruar në burgun e Tiranës, Shukri Xhelili është përlotur para policëve, shkruan gazeta ‘Shqiptarja.com’.

“Ish-kryebashkiaku ka shfaqur momente emocioni dhe pasigurie me veten dhe ka filluar të qajë”, thonë burimet për gazetën.

Pas transferimit për në burg, Xhelili po mbahet nën monitorim në këtë institucion të vuajtjes së dënimit, për shkak të frikës se mund të kryejë vetëvrasje.

Gjithashtu, duke parë gjendjen e tij të rënduar psikologjike, Shukri Xhelilit i është ofruar ndihma e psikologut dhe e mjekut të burgut për të përmirësuar shëndetin e tij psikologjik.

Edhe gjatë qëndrimit në ambientet e Drejtorisë së Policisë së Tiranës, ish-kryebashkiaku ka shfaqur momente pasigurie dhe nuk e ka mbajtur dot veten dhe u përlot. Mbi Shukri Xhelilin rëndojnë akuzat e shpërdorimit të detyrës, marrëdhënie seksuale e mbetur në tentativë dhe korrupsion pasiv.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...