Published On: 13 Janar, 2016

Si ndodhi që Kadri Veseli “t’ia merr ment” Hashimit për postin e kryetarit?!

Ndonëse nga shumica Kadri Veslei shihet si opsioni i vetëm për të zëvendësuar Hashim Thaçin në postin e kryetarit të PDK-së nëse ky i fundit zgjidhet president i vendit, bashkë partiaku i tij Adem Grabovci ka hezituar ta pranojë një gjë të tillë.

Megjithatë Grabovci Në emisionin Republikë në Tribuna Channel ka thënë se ardhja e Veselit në krye të PDK-së është normale.
Ai ka thënë se partia nuk ka vendosur ende për pasuesin e Thaçit, dhe se nuk do lejojnë krijimin e vakumit nëse Thaçi shkon në pozitën e presidentit.
Edhe analistët janë të mendimit se Kadri Veseli është kandidati më potencial për të udhëhequr me PDK-në.
Analisti politik Blerim Burjani ka thënë se Partia Demokratike e Kosovës është marrë vesh në kornizat e trasha sa i përket zhvillimit brenda saj dhe siç thotë ai në momentin kur Hashim Thaçi do të zgjidhet president atëherë do të heqë dorë apo do të jap dorëheqje nga kryetari i partisë./

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...