Published On: 15 Maj, 2016

Si ka funksionuar grupi i “Komandantit të Çagllavicës”, çfarë pasurie zotëron ai?

Sonte në ora 20:45 në Klan Kosova do të transmetohet emisioni Zona Express, ku do të shfaqet dokumentari “Komandanti i Çagllavicës”.

Emisioni Zona Express, me autor Leonard Kerqukin, është shndërruar në emisionin më të shikuar shqiptar të këtij zhanri.

Sonte do të transmetohet dokumentari “Komandanti i Çagllavicës” kushtuar Azem Sylës, ish-Komandantit të UÇK’së që dyshohet se ka përfituar miliona euro përmes dallavereve me toka në Çagllavicë të Prishtinës.

Si ka funksionuar grupi kriminal i Azem Sylës? Kush janë njerëzit që kanë bashkëpunuar me të? Çfarë pasurie zotëron Azem Syla? Cilat janë bizneset e afërta me të? Cilat janë shtëpitë dhe pronat tjera? Kush e akuzon atë për vrasje dhe për cilat vrasje? Çfarë shtëpish kishte zaptuar Grupi i Sylës përmes shantazhit? Kush jeton sot në ato shtëpi? Si i kërcënonin ata njerëzit dhe ku takohej ai me anëtarët e Grupit?

Përgjigjet e këtyre pyetjeve mund t’i mësoni sonte në ora 20:45 në Klan Kosova. Emisioni i plotë transmetohet edhe në kanalin zyrtar të Gazetës Express në Youtube.

Ja promoja e emisionit.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Pagan thotë:

    Komandati i Drenices jo i Çagllavicës

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...