Published On: 6 Maj, 2016

Si gjithmonë kryetarët zgjidhen pa kundërkandidatë

Kadri Veseli pritet të zgjidhet pa problem në krye të PDK-së. Zyrtarisht ai është kandidati i vetëm për kryetar të partisë më të madhe në vend. Ndërsa, i mbetet konventës se nesërme të vendosë nëse zgjedhja e Veselit do të bëhet më aklamacion ose votim të fshehtë.

Ndonëse zyrtarisht procesi i shpalljes së kandidaturave është mbyllur më 3 maj, PDK e mirëpret secilën kandidaturë eventuale për të parin e PDK-së.

Konventa e shtatë e jashtëzakonshme zgjedhore e Partisë Demokratike të Kosovës do të jetë dyditore. Kështu ka bërë të ditur nënkryetari i kësaj partie, Enver Hoxhaj. Ai tha se konventën zgjedhore pritet ta monitorojnë disa organizata joqeveritare vendore dhe ndërkombëtare të cilat merren më vëzhgimin e zgjedhjeve të brendshme.

Kronika nga Tribuna Channel.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...