Published On: 29 Gusht, 2016

SI E PËRMIRËSOVA SHIKIMIN TIM PËR DY JAVË

Unë jam 38 vjeçare dhe kam mbajtur syze që kur e fillova të mbaj mend. Para se të shkoja në universitet përdorja lentet me dioptri -2. Në fillim mbaja syze që pothuajse u bënë pjesë e imja dhe pastaj fillova të përdor lente.

Më vonë, shikimi u dobësua edhe më shumë, sepse punoja si kontabiliste. Dioptria minus 2 u bë minus 3. Dhe pastaj fillova t’i ndërroja syzet me lente dhe anastjelltas dhe çdo gjë u kthye si më parë. Syzet bënin që kocka ime e hundës të kishte dhimbje dhe nganjëherë kur duhet të fokusohesha në ndonjë objekt të veçantë, më mirreshin mendët. Lentet bënin që sytë e mi të më lotonin vazhdimisht dhe për më tepër unë fitova konjuktivit. Më erdhi në maje të hundës e tëra kjo, prandaj vendosa të hyja në operacion.

OPRACION – PO APO JO?

Isha gati të hyja në operacion qe një kohë të gjatë, por vazhdoja ta shtyja këtë sepse isha e brengosur. Frika më bëri të strukem dhe nuk kisha ide se çfarë të bëja. Madje edhe miqt e mi më dekurajonin nga operacioni.Ata më treguan se ekziston një metodë më e mirë për përmirësimin e shikimit… Por nuk doja të dëgjoja më për këtë. Mendoja se historitë rreth kësaj metode ishin vetëm përralla. Ata më thonin se shikimi im mund të përmirësohet me shpejtësi për 12-17 ditë, por unë vetëm thoja: Po, sigurisht.

PËRMIRËSIMI I SHIKIMIT PA OPERACION

Gjatë një pauze të drekës dolëm për një kafe me kolegët e mi dhe kjo ishte koha kur unë zbulova se disa nga kolegët e mi përmirësuan shikimin e tyre pa operacion, përderisa unë po bëhesha gati për një të tillë. Isha aq e fokusuar tek operacioni saqë as që e vura re se ata nuk mbanin më syze.

Si arritën ta bënin këtë ata? Rreth një muaj më parë ata zbuluan masazherin e syve të quajtur OptiMaskPro në internet. Kjo pajisje rekomandohej nga njerëzit në forume të ndryshme. Pasi i lexuan komentet, kolegët vendosën ta porosisin pajisjen. Pajisja u dërgua me postë me metodën e pagesës kesh gjatë dorëzimit për disa ditë. Rezultatet u bënë të dukshme në fillim të javës së tretë. Njëri e kishte dioptrinë -2.5 ndërsa tjetri që e kishte +1.5 që ju bë +1, përderisa të tretit nga -4 u bë -1. Tërë këtë ta e arritën pas përdorimit të vazhdueshëm të pajisjes për 15 ditë.

Vendosa se nuk kisha asgjë për të humbur dhe porosita edhe unë një të tillë. Arriti pas 8 ditëve përmes postës.

Pajisja duket sikur syze të mëdha me gishta të butë brenda. Është shumë lehtë përdorimi i saj: ju thjeshtë e vendosni pajisjen në sy, shtriheni dhe relaksoheni. Pajisja përdor bateritë që është shumë e rehatshme, kështu që ju nuk keni nevojë të përdorni kabllo. Për çdo rast është bashkangjitur edhe adapteri, kështu që ju mund ta lidhni atë edhe në prizë elektrike. Udhëzimet janë përshkruar në detaje se si ta përdorni atë për ta përmirësuar shikimin tuaj.

CILI ISHTE REZULTATI?

Fillova ta përdor pajisjen: Ishte thjeshtë.– 15 minuta në ditë ishte e mjaftueshme. E përdora për dy javë rregullisht. Pas dy javësh vizitova doktorin tim të syve dhe isha e befasuar nga rezultatet e vizitës. Shikimi im u përmirësua nga minus 3 në minus 1! Pas një jave tjetër ishte 0.7! Isha tepër e lumtur. Vetëm imagjinoni – më mori kohë vetëm tri javë për të kaluar nga -3 në 0.7. VETËM 3 JAVË. Nuk mund të besoj akoma se mund të shoh çdo gjë me mprehtësi, qartë dhe pa vezullime dhe pa mjegullime.

Dhe doktorët provojnë akoma të na bindin për operacion, syze ose lente. Përse nuk më rekomandoi kirurgu që në fillim një gjë të tillë? Sepse në rastin e tillë ai do ta humbiste një konsumator.

E kam porositur pajisjen këtu.Është distrubutori i vetëm zyrtar i OptiMaskPro në Shqipëri. Çmimi i pajisjes është i barabartë me tri palë lente ose bileta të kinemasë. Varet e tëra nga ju që të vendosni nëse është shtrenjtë ose jo, veçanërisht nëse ju i konsideroni (jo)efiçiente lentet apo syzet.

Prandaj, miq, shpresoj që ju do të keni dobi nga historia ime dhe do t’ua përmirësoj shikimin. Nëse dikush tjetër tashmë e ka përjetuar këtë metodë, ju lutem mos hezitoni të ndani mendimet tuaja – po pres komentet tuaja.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...