Published On: 15 Janar, 2016

Si e mori UÇK-ja bazën serbe në Koshare (VIDEO)

Në prill të vitit 1999 forcat e UÇK-së pas një ofansive të madhe arritën të marrin nën kontroll bazën serbe në Koshare.

Në video shihen ushtarët pas marrjes nën kontroll të pikës strategjike, si edhe të gjitha pajisjet dhe armatimet e lëna nga serbët të cilët janë tërhequr nga aty, transmeton Klan Kosova.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...