Published On: 27 Qershor, 2016

Shvainshtaiger: Jam gati të luaj për 90 minuta

Kapiteni i Gjermanisë, Bastian Shvainshtaiger duket se ka kapur formën më të mirë fizike, prandaj i ka lënë të kuptohet trajneri Lëv se ai është gati për të luajtur 90 minuta.

Shvajni ka theksuar se tashmë ai ëhstë në kondicion të plotë fizik dhe ka besim te vetja e tij se mund të luaj në njivele të larta përgjatë 90-të minutave.

“Guxoj të them se mund të luaj nga minuta e parë në ndeshjet e ardhshme. Jam mirë. Kam besim te vetja, kini edhe ju tek unë. Deri tani kam luajtur 20, 20 dhe 2 minuta, jo një pjesë loje. Për ritmin kjo nuk është krejt ideale”, deklaroi Shvainshtaiger.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...