Published On: 14 Prill, 2016

“Shumica e elitës politike në Kosovë, pa tru për ta kuptuar Serbinë”

Ilir Deda nga Lëvizja Vetëvendosje thotë se fushatat zgjedhore janë një papërgjegjësi e Qeverisë, sepse sipas tij nuk duhet lejuar askujt të vijë e të sillet si “në bahçe të babës” në Kosovë.

“S’ki nevojë me i dhonë leje kërkujt hiç me ardhë e me u sill si në bahçe të babës e me dhënë deklarata çfarë kanë dhënë Dacic e Vucic. Serbët e Kosovës kanë të drejtë të votojnë për zgjedhjet parlamentare të Serbisë, kanë të drejtë, por jo me eksperimente”, ka thënë Deda.

“Shumica e elitës politike në Kosovë se kupton Serbinë. Serbia është shumë transparente. Ata e thonë direkt se çka duan edhe në fushatë e edhe kur nuk janë në fushatë. Ata te vetën e thonë sepse funksionojnë si shtet normal”, tha Deda në emisionin ‘Jeta në Kosovë’.

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. jon thotë:

  Deri sa kemi kesi tru shperlare e idiot si ky “truni thote”Kosova veshtire do te dali nga kjo gjendje mjeruese ne te cilen eshte .phuuu

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(1)
 2. Truni thotë:

  Ndersa komplet vetevendosja nuk kane tru me e kuptue AMERIKEN, sepse truni i vetvqenefosjes e kupton vetem serbien, rusine, korejen veriore, kuben me ae gevaren, dhe kinene me maocetungat……. E tai i,or ski tru per amerike……a per shkije ok. E ki.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(4)
 3. bekimi thotë:

  Duhet me pas gjakë shkau per me kuptuar Serbinë, a po mundohesh këtë të thuash Ilir? Ndoshta këtë ti e din më së miri!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(3)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...