Published On: 1 Gusht, 2016

Shumë shqiptarë të famshëm në SHBA

John e James Belushi, Eliza Dushku apo personazhe të tjera të artit, kulturës, spektaklit e madje dhe të politikës në ShBA si senatori DioGuardi, dihet tashmë se janë shqiptarë.

Por përpos tyre, në Hollivud ka dhe shumë emra të tjerë që ne shqiptarët mund t’i kemi parë e ndjekur në jetën dhe karrierën e tyre, por që asnjëherë nuk na ka shkuar në mendje, se në të vërtetë, edhe ata janë shqiptarë!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...