Published On: 4 Shkurt, 2016

Shumë pak njerëz e bëjnë këtë gjë gjatë seksit

Vetëm një në katër çifte të martuara thonë se e puthin partnerin gjatë seksit, thuhet në një studim.

Në fazat e para të lidhjes- ose kur njerëzit kanë një aferë- puthja mbetet popullore.

Megjithatë kur njerëzit kanë shumë kohë bashkë, shanset që të puthen ulen ndjeshëm.

Studimi është kryer nga faqja e njohur e takimeve, Victoria Milan.

Sipas saj, vetëm 25 përqind e atyre që janë në një lidhje afatgjatë e pranojnë se e puthin njëri-tjetrin gjatë seksit, krahasuar me 79 përqind të atyre që flirtojnë ose kanë një aferë.

Megjithatë, 84 përqind mendojnë se puthja është e rëndësishme për marrëdhënien.

92 përqind mendojnë se puthja është joshëse dhe erotike.

Por për çudi, 95 përqind e pranojnë se jo të gjithë dinë se si të puthin mirë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...