Published On: 21 Prill, 2016

“Shullazi i çoi SMS nga qelia Tahirit të dilte kundër Ramës”

Edhe gjatë zhvillimit të seancave plenare ish-kryeministri Sali Berisha është vigjilent ndaj mesazheve që i mbërrijnë në profilin e tij zyrtar në rrjetin social Facebook.

Një të tillë deputeti demokrat e lexoi para kolegëve në sallën e seancave plenare. “Gardiani dixhital” – tha Berisha duke ju referuar një polici roje në burgun 302 në Tiranë ku Emiljano Shullazi ndodhet në paraburgim.

Sipas denoncimit të tij, Emiljano Shullazi i ka çuar nga qelia një mesazh në telefon ministrit të Punëve të Brendshme Saimir Tahiri, ku i kërkonte që të përgënjeshtronte deklaratat e kryeministrit Edi Rama.

“Ai ka dyshimet më të mëdha se ja ka bërë policia, i cili nuk beson se ajo ishte një grackë e prokurorisë”, tha Berisha duke cituar denoncimin e gardistit.

Berisha bëri thirrje që të sekuestrohen mesazhet e komunikimit të Emiljano Shullazit, të gardianëve që mund t’i kenë dhënë atij celularin, por edhe të ministrit Tahiri që ai e quan “Saje Qorri” dhe kryeministrit Rama, që Berisha i thotë “Edvin Shullazi”. /Gazeta Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...