Published On: 28 Prill, 2016

Shukri Buja në vend të Azem Sylës në Kuvend

Pas dorëheqjes së Azem Sylës si deputet i Kuvendit të Kosovës, pasi po hetohet si udhëheqës i një grupi të krimit të organizuar, vendin e tij në institucionin ligjbërës do ta zërë Shukri Buja.

Mandati i deputetit, sipas rezultateve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, duhet t’i kalojë ish-kryetarit të Lipjanit, i cili ka garuar me numrin 80 dhe ka marrë 8 mijë e 224 vota si kandidat i Partisë Demokratike të Kosovës.

Buja, në fund të vitit 2015, ishte dënuar me 4 muaj burgim me kusht dhe me gjobë prej 2000 eurosh, pasi nuk kishte deklaruar pasurinë e tij.

Ai ka qenë kryetar i Lipjanit ndërmjet viteve 2007-2013.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...