Published On: 1 Maj, 2016

Shuhet NISMA edhe në Viti – Limaj e Krasniqi heshtin

Partia e Fatmir Limajt po vazhdon të zvogëlohet. Disa degë nëpër Kosovë janë shuar. E fundit është ajo e Vitisë. Krejt këto lëvizje në NIMSA për Kosova po ndodhin pas lidhjes së koalicionit mes Fatmir Limajt e Ramush Haradinajt. Deri më tash, dy themeluesit e NISMA’s Limaj e Jakup Krasniqi kanë heshtur për largimet.

Pas largimit të Xhevat Bislmit nga Nisma, që ishte sekretar për Marrëdhënie me Publikun, edhe dega e Nismës në qytetin e Vitisë është larguar përfundimisht.

Bislimi vjen nga qyteti i Visitisë dhe sigurisht ka pasur ndikim në këtë, raporton Indeksonline.

Dega e Nismës në Viti përmes një njoftimi ka bërë të ditur se kanë shuar aktivitetin e saj në këtë qytet.

Kjo është komunikata e plotë:

Këshilli themelues i Degës së NISMA-s për Viti mbajti sot një mbledhje të përbashkët me gruan dhe rininë e NISMA-s për Viti me një pikë të vetme të rendit të ditës: Dorëheqja dhe largimi i kësaj dege nga NISMA për Kosovën. NISMA e Vitisë ishte kundër koalicionit parazgjedhor me AAK-në (!), i cili kishte qëllim themelor prishjen e Opozitës së Bashkuar dhe “shpëtimin” e qeverisë antikushtetuese të Isa Mustafës!! Prandaj, në mbledhjen e sotme u mor vendim unanim për dorëheqje dhe largim përfundimtar nga iniciativa NISMA për Kosovën.

P.S.

Nëse dikush do të përpiqet dëshprueshëm (si në Drenas!) ta rithemelojë degën e NISMA-s në Viti i urojmë sukses!

Viti, më 1 Maj 2016

Këshilli themelues (Kryesia e përkohshme për Viti), Kryesia e rinisë dhe Kryesia e gruas për Viti.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...