Published On: 28 Shkurt, 2016

Shtohen paknaqësit ndaj Isa Mustafës

Vazhojnë paknaqësit dhe reagimit ndaj kreut të LDK-së .Së fund kjo vjen nga një grup i ashtuqujatur “anëtarsia e paknaqur e LDK-së”, të cilit përmes një komunikate për media kanë shprehur edhe një herë mospajtimin me struktuart qendrore të partisë së tyre.

Kumtim per media
Ne të dëshpruarit nga zgjedhja e Thacit president me vota të LDK-së shprehim mospajtim të thell me strukturat udhëheqse të partisë.
Kemi shpresuar dhe i kemi besuar Isa Mustafës kur thoshte që po e merr drejtimin e LDK-së për ta larguar nga Thaci e SHIK-u.
Këto shpresa na i tradhëtoi fillimisht kur bëri koalicion me të në vitin 2014 kurse zgjedhja e Thacit president
ishte godtija më e madhe që kjo udhëheqje i bëri partisë dhe po ashtu popullit. Kurrë nuk ka qenë traditë e LDK-së që të përdorë dhunën e kërcënime
ndaj të paknaqurve.
Z. Kryeministër ju vet keni thënë që PDK-ja i ka duart me gjak të veprimtarëve të LDK-së.
Z. Kryeministër ju vet keni folur “zi e terr” për Hashim Thacin dhe PDK-në kurse tash i detyruat deputetet ta votojnë për president.
Si keni fytyrë që të dilni përsëri para votuesve tuaj pasi shkelët cdo premtim të mundshëm.
Ju dje përfundimisht shkelët mbi gjakun e Enver Malokut, Tahir Zemajt, Xhemajl Mustafës, Ukë Bytyqit, Ahmet Krasniqin, Sebahate Tolajt
e shumë figurave të ndritura të LDK-së që i vrau organizata e njeriut që ti e bëre president.
Ju dje përfundimisht shkelët mbi amanetin e betimin e Presidentit Historik IBRAHIM RUGOVA e
të ideologut të madh Fehmi Agani. Nuk e dijmë si do të keni fytyrë të shkoni para varreve të tyre e të derdhni lotë krokodili.
Ne si anëtarësi jemi përpjekur gjatë gjithë kësaj kohe, kemi organizuar takime të nëndegëvë e aktivave. Kemi organizuar edhe protesta, por askush nga ju udhëheqja nuk
pranuat të dëgjoni shqetësimet tona. Paknaqësia është shumë e madhe dhe më nuk do të durojmë. Iu bëjmë thirrje të gjithë anëtarsisë së LDK-së
që të rreshtohemi pas Deputetëve që nuk e shkelën betimin e President RUGOVëS. Vjosa Osmani, Anton Quni, Donika Gërvalla, Shpejtim Bulliqi
e me qindra intelektualë të tjerë janë shpresa e vetme për një LDK të reformuar, e palidhur me SHIK-un dhe PDK-në. Këta deputetë po kërcënohen direkt nga Isa Mustafa
por ata duhet ta dijnë që anëtarësia e vërtetë rugoviste është me ta dhe nuk do ti braktisë.
Ky është vetëm fillimi i organizimit tonë. Ne nuk do të ndalim përpjekjet deri në bërjen e LDK-së parti të vërtetë demokratike
ashtu sic e ka lënë amanet Ibrahim Rugova.
Anëtarësia e pakënaqur e LDK-së
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...