Published On: 11 Gusht, 2016

Shtohen pakënaqësitë në LDK: Petrit Bicaj thirrje deputetëve që të votojnë kundër demarkacionit!

Njëri nga delegatët e Kuvendit Qendror të LDK-së, dhe njëherësh kryetari i nëndegës së LDK-së në Prishtinë, Petrit Bicaj ka reaguar ndaj deklaratave të drejtuesve të kësaj të cilët akuzuan deputetët që po e kundërshtojnë demarkacionin si njerëz të opozitës.

Bicaj në një shënim në Facebook ka thënë se deputetët e LDK-së që janë kundër demarkacionit, janë zëdhënës të elektoratit të vërtetë të LDK-së, raporton Gazeta Blic.

Shënimi i plotë i Bicajt:

Si delegat i kuvendit qendror te LDK-se, krenohem qe jam “rebel” kunder ketij demarkacioni qe fale token e Kosoves. Me mire “rebel” e me faqe te bardhe, se sa shites apo fales i tokes se Kosoves. Shpresoj qe shpejt do te vie dita kur edhe ju, disa deputet te LDK-se, qe ende hezitoni, apo ju te cilet jeni per kete demarkacion, i tille siq eshte tani, do e shihni se me voten tuaj mund te beheni hisedare te tradhetise qe po i behet Kosoves sone! Po e perseris, krenohem qe i takoj atij grupi “rebelesh” siq na quan Kryeministri dhe njerezit rreth tij, sepse jam me popullin dhe ashtu do te mbetem gjithmone. Thuaj JO faljes se tokave tona, thuaj JO tradhetise qe po tentohet te behet, me vetedije apo pa vetedije.
Ne nuk jemi zedhenes te askuj, ne jemi vetem zedhenes te elektoratit te vertete te LDK-se!
Thuaj JO sot, se neser do te jete vone.

Petrit Bicaj

Delegat i Kuvendit Qendrore te LDK-se
Kryetar i nendeges se Ulpianes ne Prishtine

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...