Published On: 25 Maj, 2016

Shtohen pacientët e prekur nga kanceri (Video)

Instituti i Onkologjisë është mbushur me pacientë të prekur nga kanceri.

Këtë fillimvit janë regjistruar 68 raste të reja, që i bije 10 për qind më shumë se në vitin e kaluar në mesin e të cilave prin kanceri i gjirit.

Por sipas mjekëve, kjo ngritje është normale.

Ajo çfarë i mungon Institutit të Onkologjisë në QKUK është stafi mjekësorë dhe aplikimi i rrezatimit të radioterapisë për fëmijët por që fatmirësisht në këtë vit nuk është shënuar asnjë rast i tillë.

Shtohen pacientet me kancer

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...