Published On: 13 Shtator, 2016

Shteti i paradokseve: Hoteli me gjashtë yje në Kore të Veriut, që vizitorët e huaj e krahasojnë me burg (Foto)

Në Phenian të Koresë së Veriut, ndodhet i vetmi hotel në vend që është në dispozicion të turistëve. Por, megjithëse ‘Ryanggang’ është vlerësuar me gjashtë yje, vizitorët e kanë cilësuar si një burg, transmeton Telegrafi.

Hotelin me gjashtë yje që ndodhet në Kore të Veriut vizitoret e kane cilesuar si burg foto 2

Ata që kanë pasur mundësi të qëndrojnë aty, kanë shkruar në TripAdvisor për kushtet e mjerueshme dhe hapësirat e çuditshme. Në godinën që është shumë e lartë, dhomat e fjetjes janë tepër të vogla. Pos dy shtretërve, dollapit për rrobe dhe një dritareje të vogël, nuk ekziston asgjë tjetër brenda tyre.

Hotelin me gjashtë yje që ndodhet në Kore të Veriut vizitoret e kane cilesuar si burg foto 3

Korridoret ngjajnë me ato të qendrave të ndalimit, që janë shumë të gjata, në pamundësi që të ikin të pranishmit.

Hotelin me gjashtë yje që ndodhet në Kore të Veriut vizitoret e kane cilesuar si burg foto 4

Banjoja është po ashtu e ndërtuar si miniaturë, e pastërtia është në nivel të “duhur”. Aty madje duhet përdorur ena e plastikës për të vënë ujë sipër kokës, sepse dush nuk ka.

Hotelin me gjashtë yje që ndodhet në Kore të Veriut vizitoret e kane cilesuar si burg foto 5

Sallat e ngrënies nuk janë aq të mëdha, ndërsa tavolinat e gjëra janë shumë afër njëra-tjetrës.

Hotelin me gjashtë yje që ndodhet në Kore të Veriut vizitoret e kane cilesuar si burg foto 6

E, sa i përket ushqimit që sërvohet, mund të thuhet se është më i varfër se shujta që e hanë të burgosurit.

Hotelin me gjashtë yje që ndodhet në Kore të Veriut vizitoret e kane cilesuar si burg foto 7

Nëpër korridore janë disa vende për pushim me ulëse dhe tavolinë, por që nuk japin ndonjë kënaqësi qëndrimi.

Hotelin me gjashtë yje që ndodhet në Kore të Veriut vizitoret e kane cilesuar si burg foto 8

Ndryshe, pos këtij hoteli, në shtetin e izoluar të Kim Jong-unit, ndodhet edhe Hotel Ryugyong që është ndërtuar para 29-vitesh, por nuk është hapur kurrë. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...